اخبار و رويداد ها

  ضعف عمده نمايشگاه ها، وضعيت بازار و ركود آن است

ضعف عمده نمايشگاه ها، وضعيت بازار و ركود آن است

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان گفت: عمده مشکل و ضعف نمایشگاه ها در شرایط کنونی اقتصاد کشور، وضعیت بازار و رکود آن است.
به گزارش واحد رسانه شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان، سید عبدالوهاب سهل آبادی در بازدید از هشتمین نمایشگاه ماشین آلات راهسازی، راهداری، معدنی، ساختمانی و عمرانی گفت: از آن جا که بازار در وضعیت رکود به سر می برد، عمده مشارکت کنندگان در کوتاه مدت نمی توانند منتظر این باشند که حضور آنان در نمایشگاه به قرارداد منتهی شود و این موضوع برای بخش خصوصی چندان خوشایند نیست.
وی با بیان این که خود نمایشگاه از نظر کیفی و حضور برندها از قوت لازم برخوردار بود، اذعان داشت: بازار بخش خصوصی شور و حال لازم را ندارد و بدون شک این امر در میزان پویایی بازدیدکنندگان نمایشگاهی نیز اثرگذار بوده و ممکن است مشارکت کننده حداقل در کوتاه مدت، نتیجه لازم را از نمایشگاه کسب نکند.  
رییس اتاق بازرگانی اصفهان پس از گفت و گو با غرفه داران اعلام کرد: هزینه انتقال این گونه ماشین آلات به نمایشگاه های استانی، هزینه بالایی است و این امر نیز یکی از مشکلات غرفه داران برای حضور در نمایشگاه ها است.  
سهل آبادی ادامه داد: بیشتر شرکت کنندگان این نمایشگاه تمایل دارند با نمایندگان اروپایی و آمریکایی وارد معامله شوند، در حالی که همچنان برای بسیاری از آنان، کشور چین طرف معامله است و به همین دلیل آنان منتظر شرایط پساتحریم هستند.
وی تصریح کرد: مسایلی که بخش خصوصی در این نمایشگاه مطرح کرد را با مسوولان خانه صنعت و معدن استان نیز در میان خواهیم گذاشت و اتاق بازرگانی اصفهان نیز تا حد توان در راستای حل این مشکلات تلاش خواهد کرد.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر